Vítejte v Beskydech!

 •  Pozvánka na chatu uprostřed zeleně  • 

Dovolujeme si Vás přivítat na internetové stránce věnované chatě v údolí Jestřábího potoka v Beskydech.

Moravskoslezské Beskydy leží v nejvýchodnější části České republiky na hranici se Slovenskou republikou a Polskou republikou. Jsou nejrozsáhlejším pohořím Západních Karpat na území České republiky. Nejvyšším vrcholem tohoto pohoří je Lysá hora s 1323 m.n.m. K dalším nejznámějším vrcholům patří Radhošť (1129 m), Kněhyně (1257 m), Smrk (1276 m) nebo Travný (1203 m). V roce 1973 byly Moravskoslezské Beskydy vyhlášeny Chráněnou krajinnou oblastí a se svou rozlohou 1160 km jsou největší chráněnou oblastí v České republice s přírodními rezervacemi (např. Hukvaldská obora, Mazák, Radhošť).

V hlubokých údolích Beskyd jsou k vidění typické usedlosti na samotách, dřevěné stavby, kostelíky, kapličky, zvoničky a na svazích horských luk se dodnes pasou ovce. Na turisticky atraktivní místech jsou vybudovány dřevěné odpočinkové stavby, které návštěvníkům umožní krásné výhledy do krajiny.

Beskydy jsou krásné v každém ročním období. Místní nádherná příroda celoročně vybízí k rozmanitým sportovním aktivitám a příjemnému odpočinku. Beskydy mají dobře udržovanou síť značených pěších turistických tras, nachází se zde cyklotrasy, hipostezky a v zimě upravené sjezdovky a běžecké okruhy.

NAHORU