Poloha chaty

 •  aneb kde chata leží  • 

Chata je svým umístěním výborným startovacím bodem pro výlety po okolních hřebenech a to jak pěšky, tak i na kole. Například kousek od chaty (u mostu přes Mohelnici ) se dá napojit na žlutou značku a po té dojít přes Šebestýnku (2,5km ) a Malchor (5,5km) až na vrchol Lysé Hory (6,5km). Tato trasa je vhodná pro zdatnější turisty. Méně zdatným můžeme doporučit klidnou procházku Jestřábím údolím kolem řeky Mohelnice až k chatě Jestřáb anebo se jenom tak toulat po okolních lesích plných hub a borůvek.

Dalším vhodným výchozím bodem pro turisty je nedaleké turistické centrum Visalaje, ke kterému se dostanete autem nebo autobusem z nedaleké zastávky Krásná Lesní správa. Z Visalají vede řada turistických a cyklistických stezek. K nejznámějším patří pěší trasy na Bílý Kříž (3 km), Grúň (6 km), Lysou Horu (8 km) či Trávný (6 km). Pro cyklisty jsou pak Visalaje často důležitou metou, pokračovat je možné např. Masarykovým údolím směrem k přehradě Šanci či přejet kolem penzionu Beskydy do sousedního údolí Morávky. V zimě je zde rolbou upravený okruh pro běžkaře cca 3km u horského hotelu Visalaje a jsou zde také upravované sjezdovky. Koupání je možné v krytém bazénu Penzionu Beskydy, kde je k pronájmu i tenisový kurt. V těsné blízkosti rekreačního střediska Visalaje se nachází přírodní památka Obidová, která představuje nejcennější beskydské rašelinné louky (sihly) v pramenné oblasti Sihelského potoka.

Dalším neméně významným výchozím bodem pro turisty je obec Morávka, která je dostupná autem nebo autobusem (8 km) na opačnou stranu. Zde se můžete vydat kromě celé řady turisticky značených tras i po naučné stezce Prameny Morávky. Mimo jiné se v obci nachází Hotel AUTOCLUB Morávka, který kromě moderního veřejného koupaliště (včetně např. protiproudu, perličkové lázně, nočního osvětlení, dětské fontány a skluzavky) nabízí i pronájem tenisových kurtů. Pro mnohé může být také nezapomenutelným zážitkem návštěva místní Jízdárny Reit, která nabízí projížďky na koních pro zkušené i začátečníky.

Nabídka aktivit je široká - více informací najdete například v záložce Aktivity v okolí nebo přímo na stránkách www.obec-krasna.cz/

NAHORU

POKRAČOVAT